Trening pracy z ciałem

10-11 listopad 2018

 

 Zajęcia przeznaczone są dla terapeutów, chcących poszerzyć obszar swojego komfortu oraz możliwości korzystania z własnych, wspierających zasobów zmagazynowanych w ciele. Podczas zajęć będzie okazja do doświadczenia transu połączonego z elementami ruchu; poszerzenia świadomość sygnałów płynących z ciała, uwrażliwienia na docierające komunikaty, wzbogacenia o możliwość dokonywania zmian na poziomie ciała i umysłu poprzez zmiany w przestrzeni wyobraźni i ruchu.

 Trening opiera się na integracji podejść Miltona H. Ericksona (1901-1980) - psychiatry i psychoterapeuty oraz Moshe Feldenkraisa (1904-1984) – fizyka i naukowca, twórcy innowacyjnej metody pracy z ciałem. Więcej informacji o metodzie Feldenkraisa można znaleźć m.in. w artykułach: Psychoterapia 4 (119), 2001, "Nowiny Psychologiczne" 4/2005 oraz na www.p-i-e.pl

Trening przeznaczony jest dla:

- psychoterapeutów

- psychologów

- lekarzy

- pedagogów

- rehabilitantów

- pielęgniarek

- studentów powyższych kierunków oraz inne osoby wykonujące zawody mające trwałe zastosowanie z ochronie zdrowia - po wcześniejszym kontakcie z osobą prowadzącą.

Zajęcia pomagają w:

- zwiększaniu wrażliwość na komunikaty płynące z ciała; 

- poszerzaniu świadomość symbolicznego znaczenia sygnałów z ciała; 

- ułatwianiu kontaktu pomiędzy częścią świadomą i nieświadomą; 

- zwiększaniu poczucia wpływu na równowagę w przestrzeni somatycznej; 

- rozluźnieniu i redukcji stresu.

 

Miejsce:

siedziba Polskiego Instytutu Ericksonowskiego, w Katowicach, ul. Krzemienna 11 (na domofonie proszę dzwonić WARSZTATY)

Trening będzie się odbywał 10-11.11.2018. w godzinach:

 I dzień (sobota): 11.00 – 19.00

II dzień (niedziela): 9.00 – 17.00

Uczestnictwo w treningu daje możliwość uzyskania 16 godzin pracy własnej w grupie, dla terapeutów ubiegających się o certyfikat psychoterapeuty.


Koszt warsztatu: 490 zł

Liczba miejsc: 12


Prosimy o kierowanie zgłoszeń:
tel.: 42/688-48-60
mail: info@p-i-e.pl

W celu rezerwacji miejsca na treningu prosimy o dokonanie wpłaty na konto P.I.E. (Polska Kasa Opieki S.A. II Oddział w Łodzi 40 1240 3028 1111 0000 2823 1464) z dopiskiem: "Trening pracy z ciałem - Katowice"

Prowadząca:

 Iwona Woźniakowska – psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Trener umiejętności psychospołecznych. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową. Specjalizuje się w terapii pacjentów z zaburzeniami psychosomatycznymi i osobami cierpiącymi z powodu bólu. Szkoliła się w Niemczech w technikach pracy z ciałem.

 **************************************


Warsztat TRE® - Ćwiczenia Uwalniające od Napięć, Stresu i Traumy
6 październik 2018


Ćwiczenia Uwalniające od Napięć, Stresu i Traumy to opracowana przez dr David’a Berceli’ego metoda polegająca na uruchomieniu w ciele, za pomocą sekwencji ćwiczeń, wibracji będących naturalną, biologiczną, odpowiedzią organizmu na stres. Tego rodzaju wibracje (drżenia) pozwalają uwalniać napięcia mięśniowe oraz tonizują pracę układu nerwowego.
 Zjawisko tych drżeń funkcjonuje pod różnymi nazwami: Self Induced Therapeutic Tremors – SITT oraz Neurogenic Tremors (NTs) a jest wyzwalane przez tzw. Ceneral Pattern Generators (CPGs). Wyzwalanie drżeń neurogennych jest też częścią kształcenia fizjoterapeutycznego (Dr. Cassiani-Ingoni).

Celem stosowania TRE® jest przywrócenie ciała do naturalnej równowagi, w której wszystkie układy organizmu pracują w harmonii.

Podczas warsztatu zaprezentuję metodę – TRE®, którą uczestnicy będą mogli później stosować samodzielnie, dla własnych potrzeb.


NIEKTÓRE ZGŁASZANE KORZYŚCI ZE STOSOWANIA TRE®
- redukcja stresu i głębokich napięć mięśniowych
- zmniejszenie objawów stresu, w tym stresu pourazowego
- zmniejszenie poziomu lęku i niepokoju
- poprawa snu i zasypiania
- poprawa pracy narządów wewnętrznych (m.in. perystaltykę jelit, ułatwia wypróżnianie)
- regulacja układu hormonalnego
- przywracanie sprawności po urazach i operacjach
- zmniejszenie dolegliwości bólowych
- zwiększenie elastyczności i czucia ciała
- wspieranie innych procesów rozwojowych, w tym psychoterapii

DLA KOGO?
TRE® jest szczególnie pomocne dla osób pracujących w zawodach o dużym poziomie stresu: fizjoterapeutów, nauczycieli, pracowników zawodów medycznych, ratowników, strażaków, policjantów, żołnierzy, pracowników pomocy społecznej, psychologów, lekarzy, psychoterapeutów, nauczycieli różnych metod pracy z ciałem. 


JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ?
Warto zabrać lekkie, wygodne, sportowe ubranie oraz matę antypoślizgową lub matę do jogi, kocyk i małą poduszkę.

PRZECIWWSKAZANIA do TRE®:
Zaburzenia: ciśnienia krwi, pracy serca (arytmia, rozrusznik, operacje); ograniczenia fizyczne i fizjologiczne: złamania kości, nadwyrężenia i skręcenia stawów, stany pooperacyjne;
niestabilności kręgosłupa, która dają objawy bólowe;
hypo / hiperglikemia, padaczka, ciąża;
Schorzenia psychiatryczne leczone farmakologicznie: psychozy, głęboka depresja, schizofrenia.
Każdy uczestnik warsztatu i sesji TRE® wypełnia ankietę dotyczącą przeciwskazań.

PROWADZI:
Krzysztof R. Karauda, dr n. hum., psycholog, psychoterapeuta, certyfikowany Provider TRE®, aktualnie w kursie dla Providerów Zaawansowanych u Elżbiety Pakocy, u której również superwizuje swoją pracę.
Ukończył Czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz analogiczny kurs atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Prowadzi terapię indywidualną, par, rodzin i małżeństw. Zajmuje się również Ustawieniami Systemowymi, masażem klasycznym, MTG oraz od listopada 2015 roku - TRE®.
Pracuje w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi jako psychoterapeuta i nauczyciel psychoterapii.

W razie pytań proszę o kontakt: kkarauda [at] gmail.com lub przez https://www.facebook.com/Krzysztof-Karauda-Psychoterapia-Ustawienia-Systemowe-TRE-126520594089650/

O metodzie TRE® w polskich mediach, niektóre linki:
https://www.polskieradio.pl/9/3901/Artykul/1444109,Relacja-matka-corka-trudna-milosc
https://pytanienasniadanie.tvp.pl/36915139/trening-tre-uwolnij-organizm-od-stresu-i-napiecia
https://zdrowie.tvn.pl/a/test-czy-metoda-tre-pomaga-w-walce-ze-stresem
https://zdrowie.tvn.pl/a/czym-jest-metoda-tre

INWESTYCJA:

Termin: 6 październik 2018 w godz. 10.00-15.00 w siedzibie Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Katowicach, ul. Krzemienna 11 (na domofonie proszę dzwonić WARSZTATY)
Cena warsztatu: 250 zł
Liczba miejsc: 12

Prosimy o kierowanie zgłoszeń:
tel.: 42/688-48-60
mail: info@p-i-e.pl

W celu rezerwacji miejsca na treningu prosimy o dokonanie wpłaty na konto P.I.E. (Polska Kasa Opieki S.A. II Oddział w Łodzi 40 1240 3028 1111 0000 2823 1464) z dopiskiem: "Trening TRE - Katowice"

 

***********************


Warsztaty rozwojowo – terapeutyczne dla mężczyzn
„Być mężczyzną … być mężczyzną szczęśliwym”

13 październik 2018

 

            Zapraszam mężczyzn na kolejne autorskie warsztaty, które rozpoczną się 13.10.2018. o godzinie 10.00. w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Katowicach.

Do grupy przyjmuję mężczyzn w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi. Warsztaty są dla Ciebie, jeśli masz dość udowadniania swojej męskości, zakładania masek na różne okazje oraz kompulsywnej pogoni za sukcesem i szczęściem. Warsztaty są dla Ciebie, jeśli potrzebujesz wsparcia i pomocy w kryzysie życiowym. W grupie możesz odkrywać własne zasoby, możesz też czerpać z siły i mądrości innych mężczyzn. W męskim gronie będziemy szukać odpowiedzi na pytanie:„Jak żyć?” a nie tylko jak przetrwać w zwariowanym świecie.

            Steve Biddulph w książce „Męskość” napisał: „Większość mężczyzn nie ma życia. Zamiast niego jest tylko wielkie udawanie”. Udział w warsztatach jest zaproszeniem do otwartego wyrażania uczuć zamiast „uczuciowej partyzantki”. Kiedy będziesz zainteresowany własnym rozwojem i pracą nad osobistymi problemami zapraszam Ciebie do męskiej grupy.

 

            Zgłoszenia przyjmowane są na cały cykl warsztatów (7 spotkań) w celu zapewnienia dobrych warunków do pracy dla wszystkich uczestników (poczucie bezpieczeństwa, zaufania, poczucie przynależności do grupy).

 

Proponowane tematy spotkań:

1.    Być prawdziwym mężczyzną

2.    Męska linia życia

3.    Męskie ciało i męskie uczucia

4.    Przyjaźń i miłość w życiu mężczyzny

5.    Wchodzenie w związki i pielęgnowanie ich

6.    Super tata – kiedy mężczyzna zostaje ojcem

7.    Być mężczyzną szczęśliwym i żyć pełnią życia

 

Spotkania będą się odbywały w siedzibie Polskiego Instytutu Ericksonowaskiego w Katowicach przy ulicy Krzemiennej 11, raz w miesiącu w soboty od g. 10.00. do 14.30.

 

Koszt jednego warsztatu: 150zł.

 

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod numerem telefonu 502 062 394.

 

Prowadzący:

 Mirosław Ćwiek - psycholog, psychoterapeuta, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (rekomendacja nr 116). Ukończył 5 - letnie całościowe szkolenie atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne pt. "Psychoterapia ze szczególnym uwzględnieniem terapii rodzin"; ukończył kompleksowe szkolenie w zakresie terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim w Łodzi (zaświadczenie nr 36). Od 1996 roku prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, terapię par i rodzin. Ma duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i treningów psychologicznych (w tym treningów interpersonalnych dla uczestników kursu psychoterapii). Od kilku lat prowadzi warsztaty rozwojowo-terapeutyczne dla mężczyzn. W swojej pracy integruje podejście ericksonowskie z terapią systemową. Pracuje pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów psychoterapii. 

**********************************

Zapraszamy Państwa na warsztaty rozwojowo-terapeutyczne


 Na spotkaniu będziemy pracować metodą ustawień systemowych. Będziemy pracować z naszą podświadomością, jej programami, strategiami, zapisami transgeneracyjnymi., przekonaniami klanowymi, więzami lojalnościowymi. Z poziomu racjonalnego rozwiązanie problemów, z którymi się borykamy często jest długotrwałym procesem a jeszcze częściej szalenie trudną do zamknięcia kwestią. Pragnę Państwa namówić do obecności i podjęcia próby uruchomienia wewnętrznych procesów uwalniających nasze działanie spod dyktanda podświadomych zachowań. Im głębiej sięgają, tym bardziej wpływają na nasze życie, decyzje, relacje. Poprzyglądajmy się razem spuściźnie zapisów i przekazów transgeneracyjnch. Zaglądnijmy w przepastne, posiadane przez nas zapisy minionych wydarzeń, które z czasem stały się naszymi Cieniami, nieadekwatnymi do teraźniejszości strategiami przetrwania, zapisami w reakcjach, odruchach, zachowaniach.  

 Warsztaty na które mam zaszczyt Państwa zaprosić są okazją do przyglądnięcia się przeszkodom do udanych związków, trudnym sytuacjom zatrzymującym nas na naszych ścieżkach, niepowodzeniom, problemom z dziećmi czy w rodzinie. Warsztaty będą także okazją to spotkania się z pełną wzajemnej akceptacji atmosferą - okazją do uczestniczenia w uzdrawiających nasze życie procesach - trudnych i wyczerpujących a jednak wypełniającym energią życia otoczeniu.

Zapraszam osoby, które:
- "utknęły"
- cierpią na przewlekłe, ciężkie lub nawracające choroby
- rodziców z problemami wychowawczymi,
- pary z problemami w związku
- nie żyją w doświadczeniu miłości
- doświadczają trudnych sytuacji życiowych
- obawiają się tego co w przyszłości
- doświadczają niepowodzeń na polu rozwojowym, zawodowym lub osobistym.

Warsztaty odbędą się w konwencji ustawień systemowych. Pracuję tak od prawie 10 lat stale rozwijając swój warsztat i wzbogacając go o nowe, które może sprzyjać i wzmacniać efekty naszej pracy.

Zapraszam serdecznie. Barbara Andrusikiewicz.

Miejsce: Polski Instytut Ericksonowski – Katowice, ul. Krzemienna 11 (na domofonie proszę dzwonić: WARSZTATY)
Termin: 15 września 2018
Czas trwania: 10.00 - 19.00.

Zgłoszenia i koszty:
Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są pod numerem telefonu 728 519 216.
  • osoba pracująca z własnym tematem - 300 zł (dla gwarancji przeprowadzenia pracy ważna jest kolejność zgłoszeń)
  • osoba reprezentująca i obserwująca przebieg warsztatów - 100 zł 
  • *sympatycy Polskiego Instytutu Ericksonowskiego w Katowicach - 20% zniżki
Prowadząca:

 Barbara Andrusikiewicz - terapeutka z bogatym doświadczeniem zawodowym szczególnie mocno osadzona w pracy w doświadczaniu ciała i kontaktowaniu się z istniejącymi w nim zapisami międzypokoleniowymi. Podczas sesji odwołująca się do doświadczania i kontaktowania się z przeżytymi lub przeżywanymi doświadczeniami. Specjalizuje się w terapii traumy Barbara Andrusikiewicz jest dyplomowaną terapeutką ustawień systemowych, skończyła 3 letnią szkołę pod kierunkiem Heiko Hinrichsa obejmującą program I i II stopnia kształcenia (zgodnie ze standardami Niemieckiego Towarzystwa Rozwiązań Systemowych - IAG oraz DGfS). Obecnie - w trakcie trzyletniego szkolenia i uzyskiwania certyfikatu SE-Practitioner Somatic Experiencing przez Trauma Institute USA oraz European Association of Somatic Experiencing (EASE) Europa. Pracuje terapeutycznie na wielu poziomach wglądu opierając się na założeniach podejścia systemowego w odniesieniu do problemów i chorób oraz wszelkich zaburzeń utrudniających codzienne funkcjonowanie oraz relacje.

 

 Tak mówi o sobie: "Wybrane przeze mnie metody pracy oparły się na poszukiwaniu poprawy poprzez skontaktowanie się z tym, co odbywa się w nas z poziomu ciała, odczuwania czy nawet pojawiającego się nagle lub istniejącego od zawsze napięcia. Wówczas możliwa jest transformacja tego co wpływa na nas negatywnie. Odbywa się ona za pomocą bardzo subtelnych działań, które podczas sesji terapeutycznej umożliwiają nawiązanie połączenia pomiędzy świadomością a reakcjami ciała przychodzącymi podczas bardzo delikatnego procesu podążania za odczuciami, jakie w nim, w kontekście konkretnego tematu/obrazu, odnajdujemy. Cały proces jest delikatnym, podążającym za odczuciami ciała opisem drogi, jaką osoba pracująca podąża w swojej wewnętrznej wędrówce" .